دشمن شناسی

سوره توبه آیه 8: چگونه با مشرکان عهدشکن ، وفای به عهد توان کرد؟؟!!!! در صورتیکه آن ها بر شما ظفر یابند ، مراعات هیچ عهد و پیمان را نخواهند کرد و به زبان بازی ، شما را خوشنود می سازند!! در صورتی که در دل جز کینه شما ندارند و بیشتر آن ها فاسق و نابکارند!!!

دشمن شناسی

سوره توبه آیه 8: چگونه با مشرکان عهدشکن ، وفای به عهد توان کرد؟؟!!!! در صورتیکه آن ها بر شما ظفر یابند ، مراعات هیچ عهد و پیمان را نخواهند کرد و به زبان بازی ، شما را خوشنود می سازند!! در صورتی که در دل جز کینه شما ندارند و بیشتر آن ها فاسق و نابکارند!!!

مشخصات بلاگ
دشمن شناسی

حیلت رها کن عاشقا دیوانه شو دیوانه شو
و اندر دل آتش در آ پروانه شو پروانه شو

هم خویش را بیگانه کن هم خانه را ویرانه کن
و آنگه بیا با عاشقان هم خانه شو هم خانه شو

باید که جمله جان شوی تا لایق جانان شوی
گر سوی مستان می روی مستانه شو مستانه شو

چون جان تو شد در هوا ز افسانه شیرین ما
فانی شو و چون عاشقان افسانه شو افسانه شو

فلسطین "فروش زمین ،واقعیت یا شایعه"

چهارشنبه, ۲۲ مرداد ۱۳۹۳، ۱۲:۰۲ ب.ظ

دفتر حماس در تهران اقدام به انتشار کتابی با عنوان "فروش زمین، واقعیت یا شایعه" کرده. فلسطینی ها خودشون معتقد به این موضوع هستند که این شایعه ای هس از طرف صهیونیست ها که سرپوشی بر کارهای غیر قانونی و غیر انسانیشون بذارن و صهیونیست ها ادعا می کنند که چرا ما باید سرزمینی رو آزاد کنیم که فروخته شده و ما پولش رو پرداختیم!!!

اما............

در جنگ جهانی اول انگلیس به حمایت آمریکا به نفع متفقین نیاز داشته در نتیجه به یهودیان آمریکا تعهد میده که اگه دولت آمریکا رو راضی کنن که از انگلیس در جنگ حمایت کنه ، در عوض انگلیس (در بیانیه بالفور در 1917) سرزمینی رو برای اسکان ثابت یهودی ها در اختیارشون قرار میده!

و شعار معروف این بود" سرزمینی بی ملت برای ملتی بی سرزمین" !!!!!

در زمان جنگ جهانی اول فلسطین تحت حکومت دولت عثمانی بود و این دولت رشاد پاشا رو به عنوان حاکم قدس به فلسطین می فرسته که این شخص به صهیونیست ها ابراز ارادت و محبت داشت که در نتیجه اون یهود خیلی راحت تر حدود 1/5 درصد زمین های فلسطینی رو که بعضی هم زمین های دولتی بود رو ، قبل از فروپاشی عثمانی میخره!!!!

اما بعد از فروپاشی عثمانی ، فلسطین به طور کامل به دست انگلیسی ها میفته و با کمک تغییر قوانین مالکیت ارضی ،زمین ها از دست فلسطینی ها خارج میشه!

و اما بعضی از سیاست های انگلیس در فلسطین :


1- بستن دفاتر ثبت اراضی در تاریخ 18 نوامبر 1917  
 
2 - منع هر نوع خرید و فروش به خصوص در مورد اموال غیر منقول  
 
3- تعیین مدت سه سال برای اجاره زمین‌های کشاورزی  
 هدف از این بند این بود که شخص مستاجر هیچ   گونه حق مالکیتی در این زمین‌ها پیدا نکند. 

4- در اوائل اکتبر سال 1918 م. منشوری صادر شد که خطرناک‌ترین بند آن ماده شماره 5 بود. در این ماده هر نوع حق تقدم برای اثبات مالکیت اراضی ملغی اعلام شد.


5- بستن بانک عثمانی ( این تنها بانکی بود که به کشاورزان وام با بهره پایین می‌داد )  
 
6- اعمال مالیات‌های سنگین بر فلسطینیان. کشاورزان فلسطینی که میانگین درآمدشان کم‌تر از هر قشری بود، بر اساس این قانون بیش‌ترین مالیات را پرداخت می‌کردند. 

 
7- وارد آوردن خسارت‌های سنگین به کشاورزان از طریق واردات محصولات کشاورزی قبل از فروش محصولات کشاورزان فلسطینی. همین مسأله باعث تراکم بدهی‌های کشاورزان و احیانا ورشکستگی آن‌ها می‌شد ؛ به نحوی که حدود 75 درصد آن‌ها دیگر قادر به پرداخت مالیات نبودند. علاوه بر این گونه اقدامات ظالمانه، شمار زیادی از کشاوزران به صورت دسته جمعی زندانی و به شدت شکنجه و به پرداخت غرامت‌های سنگین محکوم می‌شدند.  
 
8- همچنین 68 هزار خانواده پس از تخریب و به آتش کشیده   شدن منازلشان توسط یهودیان و نیروهای انگلیسی آواره شدند و هزاران نفر هم در زیر چرخ ‌ خودروهای زرهی انگلیسی‌ها و پای اسب‌ها له شدند. تنها گناه آن‌ها مخالفت با تخلیه زمین‌هایشان بود. شما خواننده محترم ملاحظه می‌فرمایید که در این انتفاضه هم چطور فلسطینیان به خاطر دفاع از سرزمین و خاک خود در همه جای فلسطین، جنین، ‌ ‌ رفح، ‌ نابلس و غزه و... قربانی می‌شوند.  
 
9- حکومت بریتانیا در فلسطین زمین‌های عرب‌ها را به یهودیان اجاره می‌داد و یا برای همیشه به آن‌ها هبه می‌کرد. همچنین امتیازات زیادی به یهودیان داد و آن‌ها با استفاده از این امتیازات توانستند منابع اقتصادی و آبی و معدنی فلسطین را در اختیار خود بگیرند. از سوی دیگر، به شرکت‌های نفتی آمریکا امتیاز بهره ‌ برداری از نفت به مدت 70 سال داده شد.  
  
10- نزول‌خوران یهودی سهم عمده‌ای در ورشکسته کردن کشاورزان فلسطینی داشتند. آن‌ها در مقابل پرداخت وام به فلسطینیان حدود 200 درصد سود می‌گرفتند که همین مسأله باعث شد فلسطینیان قادر به پرداخت دیون خود نباشند، بنابراین یهودیان زمین‌های آن‌ها را در عوض وام‌های خود در مزایده‌ها و مناقصات خریداری می‌کردند.

صهیونیست‌ها از فروش این زمین‌ها به عنوان حربه‌ای تبلیغاتی برای ترویج این ایده که فلسطینیان زمین‌های خود را فروخته ‌ اند، استفاده می‌کردند.!!! 

  • ۹۳/۰۵/۲۲
  • مهدیه ...

انگلیس

یهود

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">